ZEYTİN YAPRAĞINDAKİ MUCİZE

zeytin_yapragi

Taze zeytin yapraklarının özü, çok uzun yıllar önceden beri, ateş, sıtma benzeri hastalıklarda kullanılmaktaydı. Günümüzde yapılan laboratuar çalışmaları sonucu, EBV, Grip ve benzeri soğuk algınlıklarında, HIV ve Herpes ile Viral enfeksiyonların tedavisinde kullanılabileceği belirlenmiştir.

Ayrıca diyabet, yüksek tansiyon, idrar yolları ve böbrek rahatsızlıklarında iyileştirmede yardımcı olabilmektedir. Kullanıldığında sağlanacak diğer yararlar da yorgunluğun azaltılması, diş ve kulak enfeksiyonlarında ve ishal tedavileridir.

Yukarıda saydığımız tedavilerin ana maddesi zeytin yaprağında yoğun olarak bulunan “oleuropein” molekülüdür. Zeytin yaprağı özü, anti-inflamatür, anti-viral, anti-microbiyel, anti-tümör, antioksidan özelliklerine sahiptir. Kesinlikle tek tedavi ilacı olmasa da patojenik baskıları kaldırdığı anlaşılmaktadır. Bu sayede hastalığın ilerlemesini yavaşlatacak ve tedavi koşullarını sürdürebilecek başarılara yardımcı olmaktadır.

Herpes ve Zeytin Yaprağı Özü;

Bilindiği üzere, herpes, Wikipedia‘dan aldığımız bilgiye göre, sinir hücrelerine yerleşen bu virüs, birçok insanda görülen uçuk sebebidir. Bağışıklık sisteminin zayıfladığı durumlarda etkin hale geçer. Uçuk virüsü, bulaşıcıdır.

 1993 Yılında yapılan herpes hastaları üzerindeki testlerde, “Zeytin Yaprağı Özü” 6 kişi üzerinde uygulanmış ve kademeli olarak doz uygulanmış ve sonucunda sağlıklı hale yakın seviyede iyileşme görülmüştür. Uygulamanın nasıl ve hangi dozda yapılacağı konusunda bilgi aktaran web sitesi, hastalığın yoğunluğuna bağlı olarak dozaj uygulanmasını, her 6 saatte minimum 500 mg. yoğunluğa bağlı olarak da maksimum 1.500 mg. kullanılmasını önermektedir. Eğer korunmak amacıyla uygulanıyorsa günde en fazla 1.000 mg. kullanılmasının yeterli olacağı bildirilmektedir. Burada en fazla dikkat edilecek olan konu ürünün üreticisinin etiketinde yer alan “oleuropein” miktarına bakılmasıdır.

Ürünün dozajı konusunda karar veremiyorsanız ya da bir yan etki fark ederseniz, doktorunuza danışmanız da tavsiye edilmektedir.

Baş dönmesinden başka bir yan etkisinin görülmeyeceği belirtilmektedir. Yüksek tansiyonu olanlarda tansiyon düşürücü olarak da kullanılmakta olmasından dolayı kan basıncı düşük olan hastalarda baş dönmesi yapması son derece normaldir. Bu nedenle başlangıçta düşük doz kullanımı yan etki tanısını da belirleyecektir. Tabi ki pek çok tedavide önemli olduğu zere hamile veya emziren kadınların kullanmaması gerekmektedir.